Junior Cup 2013 v Senici.. U9 AS Trenčín strieborná !!!!!

20.06.2013 23:06

Tretí júnový víkend bol v znamení 6.ročníka Junior Cupu v Senici. V medzinárodnej konfrontácií si naši chlapci odniesli strieborné medaile. V sobotu sme nastúpili na prvý zápas proti atraktívnemu NK Trnje Zagreb. Chlapci nezávahali a chorvátov zdolali pomerom 3:1. Po hodine čakania na nás čakala Sigma Olomouc, ktorej sa nepodarilo skórovať ani raz a tak sme ich porazili 2:0. Obedňajšia prestávka nám dožičila chvíľu času na regeneráciu, čo sme nakoniec a pretavili do ďalšieho víťazstva proti Tatranu Prešov - 3:1. Na záver prvého hracieho dňa sme nastúpili proti domácej Senici. Po veľkej dráme sme nakoniec uchmatli 3 body a gólom v poslednej minúte porazili aj domácich pomerom 3:2.

V nedeľu sme otvárali druhý hrací deň zápasom proti Bravo Ljubljana. Verili sme si, že aj tento team porazíme, no opak bol pravdou. Nakoniec sme im podľahli tesne 2:3. Chlapcov čakala ťažká úloha, pretože ak chceli pomýšľať na medaile, museli sme nasledovný zápas proti Baníku Ostrava vyhrať. Veľkou bojovnosťou a hrou zároveň sme nakoniec zvíťazili 2:1, keď sa nám podarilo zápas otočiť z 0:1. Po tomto zápase bolo jasné, že môžeme skončiť najhoršie druhý a tak nasledovalo "finále" proti Sparte Praha. Ak by sme zápas vyhrali, tak by sme sa mohli tešiť z celkového triumfu. Prvých 8 minút sme hrali oku lahodiaci futbal. Mali sme niekoľko šancí a Spartu sme takmer k ničomu nepustili. Keďže sa nám skórovať nepodarilo a naopak Sparte áno, tak konečný výsledok bol pre český team 1:5.

V skvelo zvládnutom a dobre organizovanom turnaji sme obsadili konečné 2.miesto. Odniesli sme si tak domov vzácnu trofej. Za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený náš Lucas Haško, za čo mu gratulujeme.

AS - NK Trnje Zagreb 3:1 (Šimek, Škultéty, Nebus O.)

AS - Sigma Olomouc 2:0 (Zaťko, Gogora)

AS - Tatran Prešov 3:1 (Cobori 2, Gogora)

AS - FK Senica 3:2 (Nebus O. 2, Škultéty)

AS - Bravo Ljubljana 2:3 (Šimek, Ovšonka)

AS - Baník Ostrava 2:1 (Škultéty 2)

AS - Sparta Praha 1:5 (Gogora)