Organizátor: MŠK Žilina a.s.

Veková kategória: U-9, hráči narodení po 1.1.2004 a mladší

Dátum a čas konania: 17. 3. 2013 (nedeľa) od 9:00 do 16:30hod.

Rozhodca: zabezpečí organizátor –  registrovaní rozhodcovia OBFZ Žilina

Zdravotníka na turnaj zabezpečí organizátor. Každý hráč musí mať pri sebe kartičku poistenca.

Počet účastníkov: 8 družstiev

Hrací systém a pravidlá: dve skupiny A a B, v ktorých sa odohrajú zápasy každý s každým. V prípade rovnosti bodov o umiestnení rozhoduje: 1.vzájomný zápas 2. rozdiel skóre 3. vyšší počet strelených gólov 4. pokutové kopy – rozstrel 5. ak s rovnakým počtom bodov je viac družstiev ako dve, posudzuje sa medzi nimi tabuľka iba z týchto družstiev. Podľa poradia v skupinách sa odohrajú zápasy o umiestnenie na 5.-8.mieste (3.A- 4.B, 4.A-3.B) a prví dvaja zo skupín odohrajú semifinálové zápasy (1.A – 2.B, 1.B – 2.A) o postup do finále a porazení odohrajú zápas o 3.-4. miesto (v prípade nerozhodného výsledku v zápase o umiestnenie nasledujú pokutové kopy).

Brankár rozohráva po prerušení hry aj v hre (rukou alebo nohou) len do polovice ihriska.

Lopty sa musí dotknúť spoluhráč na vlastnej polovičke ihriska.

Pokutový kop sa zahráva zo vzdialenosti 7m.

Postavenie brániacich hráčov je vo vzdialenosti minimálne 5m.

Autové vhadzovanie  sa zahráva kopom zo zeme alebo vedením lopty zahrávajúcim hráčom do ihriska. Lopta pri zahrávaní musí stáť na postrannej čiare. Rozohrávajúci hráč nesmie dať z autu gól.

Po dotyku lopty o strop rozohráva súper z polovice ihriska autové vhadzovanie.

Čas sa nezastavuje pri prerušení hry (len na žiadosť rozhodcu pri ošetrení hráča)

Žltá karta - hráč je vylúčený na 2 minúty. Ak počas oslabenia družstvo obdrží gól, vylúčený hráč sa môže vrátiť do hry.

Červená karta- hráč je vylúčený na 2 minúty a do zápasu už nemôže zasiahnuť a má stop aj na 1 nasledujúci zápas. Družstvo hrá v oslabení 2 minúty bez ohľadu či obdržalo gól.

Ostatné pravidla sú zhodné so štandardnými pravidlami futbalu.

Skupina A                                                                Skupina B

MŠK Žilina                                                                Dukla B. Bystrica

AS Trenčín                                                                FK Vrútky

Mosir Jasrzebie                                                         ŠK Slovan Bratislava

FC Nitra                                                                    FC Vion Z. Moravce

Počet členov jedného družstva: max. 14 hráčov + 2 realizačný tím

Počet hráčov na hracej ploche: 4+1 (striedanie počas neprerušenej hry)

Hrací čas: 1x18 minút (na výmenu družstiev na hracej ploche je stanovený čas 2 minúty)

Hracia plocha: povrch parkety, rozmery hádzanárskeho ihriska, hádzanárske bránky, na oboch stranách sa hrá na čiary

Ceny: všetky zúčastnené družstvá získajú diplom, prvé tri družstva získajú poháre a vecné ceny a ocenený bude aj najlepší brankár, hráč a strelec turnaja.

Občerstvenie: pitný režim a občerstvenie zabezpečí organizátor

Poistenie: Účastníci nie sú organizátorom poistení, organizátor nezodpovedá za fyzickú alebo materiálnu škodu spôsobenú účasťou na turnaji. Za osobné veci zodpovedajú jednotliví vedúci družstiev.